Funkce chytrý vypínač, chytré tlačítko

Svítidlo s funkcí CHYTRÝ VYPÍNAČ
nám umožní ovládat svítidlo nebo svítidla nebo scény proklikem obyčejného vypínače. Pozor, po vypnutí vypínače je chytrost také vypnuta!

Jak to funguje?
Svítidlo namontujeme a připojíme ke stávajícímu napájení. Můžeme ho vypínat a zapínat pomocí vypínače na zdi (pomocí vypínačů na zdi, pokud je jich více). Svítidlo zapneme, nyní je pod proudem a můžeme ho vidět i v aplikaci Casambi ve Vaší vytvořené síti. Přes aplikaci můžeme nyní svítidlo stmívat, vypnout i zapnout. Pokud chceme svítidlo ovládat i obyčejným vypínačem, překliky vypínače do polohy OFF a hned ON dojde ke změně intenzity osvětlení na základě nastavených režimů (například 100% - 60% - 20% - OFF). V režimu OFF je svítidlo vypnuté digitálně, nikoliv vypínačem, a proto ho můžu stále ovládat i mobilní aplikací.

BEZDRÁTOVÉ CHYTRÉ TLAČÍTKO
(nebo touchpanel) nám umožní ovládat vše pohodlně. Svítidla jsou stále pod proudem, ovládáme jak svítidla, tak scény, nebo skupiny svítidel (dle volby v aplikaci). Pomocí tlačítek stmíváme, zapínáme i vypínáme. Doporučujeme nastavit zapamatování posledního stavu, aby se při výpadku proudu svítidlo nerozsvítilo.

INTEGROVANÉ CHYTRÉ TLAČÍTKO (pokud vyberete svítidlo BT, kde v popisu chybí chytrý vypínač)
je použitelné pouze tehdy, pokud pod vypínačem od svítidla najdeme 2 dráty navíc, Bluetooth jednotka ve svítidle má integrovaný výstup na tlačítko pomocí 2 vodičů navíc (obvykle černý/šedý, pokud je hnědý zapojený jako hlavní napájecí fáze). vypínač vyměníme ve stejném designu za tlačítko 1/0 (vrací se), silovou napájecí fázi pod vypínačem propojíme, aby bylo svítidlo stále pod proudem. 2 vodiče zapojíme do tlačítka a stiskem již digitálně ovládáme svítidlo / skupinu svítidel / scénu (dle volby v aplikaci).

BLUETOOTH MODUL PRO CHYTRÉ TLAČÍTKO
jedná se o modul vkládaný pod vypínač do elektrokrabice
  jedna možnost použití je spínací modul BT pod vypínač, který umožní svítidlo ZAP/VYP a v poloze ZAP zároveň ovládat pomocí aplikace (ZAP/VYP/scéna), nedokáže  však stmívat (například pokud již máte nestmívatelné svítidlo nainstalované)
  druhá možnost jsou bezdrátové moduly napájené 230V nebo na baterie, které se umístí pod stávající vypínač a z vypínače se udělá v jednom případě 1tlačítko a ve druhém případě až 4tlačítko chytré. Na tyto tlačítka se pak dají naprogramovat svítidla nebo scény.

Příklady:

V obývacím pokoji mám dvojvypínač na jednom místě u dveří.
Chci mít chytré svítidlo v obýváku a také v jídelně. Pokud netrvám na designu vypínače, ideální volbou je bezdrátové CHYTRÉ TLAČÍTKO, kterým nahradím stávající vypínač. V krabičce pod vypínačem propojíme fáze, aby obě svítidla byla pod proudem, následně osadím CHYTRÉ TLAČÍTKO, vše ovládám digitálně, včetně stmívání.

Svítidla v obývacím pokoji vypínám ze 2 míst.
Jedná se o schodišťový vypínač. Opět ideální volba viz příklad 1., kde nahradím oba vypínače bezdrátovými CHYTRÝMI TLAČÍTKY. V tomto případě lze použít chytré svítidlo Bluetooth s funkcí CHYTRÝ VYPÍNAČ. Pokud trvám na designu vypínačů, pak lze pod vypínače doplnit BT moduly pro chytré tlačítko, vyměnit stávající vypínače za tlačítka - ideálně se s námi poraďte.

V obývací části mám jen 1 svítidlo a jeden vypínač.
Rád bych 2 svítidla do obývací a jídelní části. V tomto případě je třeba rozvést silový kabel ze středu na obě místa (skrytě pod SDK podhledem, přiznaně například pomocí opletených kabelů, nebo kabelů v lištách apod.). Jedno chytré svítidlo s funkcí CHYTRÝ VYPÍNAČ, anebo ideálně chytrá svítidla Bluetooth a místo vypínače použít BEZDRÁTOVÉ CHYTRÉ TLAČÍTKO. Další mohu osadit kamkoliv jinam například k jídelnímu stolu a ovládat tak svítidla ze 2 míst.

V obývací části bych chtěl doplnit nepřímé osvětlení, ale nemám tam elektriku.
Zároveň bych chtěl mít hlavní svítidlo také chytré. Řešení může být instalací profilu pro nepřímé osvětlení, zafrézování LED vodičů do stěny (případně svedení k zemi pomocí lišty), na zemi pod nábytek umístit chytré napájení, které strčím do zásuvky. Místo vypínače osadíme BEZDRÁTOVÉ CHYTRÉ TLAČÍTKO a můžeme ovládat jak hlavní svítidlo, tak nepřímé osvětlení. Zapínat, vypínat, stmívat, přepínat scény.