Barvy podle znamení zvěrokruhu

Znamení zvěrokruhu, které ke každému z nás přísluší, ovlivňuje nejen náš charakter a povahu, ale i cit pro barvy a celkově pro módu. Pro každé znamení je typická jiná barva, vždy ale záleží na vlastním pocitu a intuici. Nicméně existují i obecná doporučení.

Vodnář patří mezi ta znamení, která nejsou příliš odvážná ve výběru barev. Rád se obklopuje spíše tmavšími a přírodními barvami. Nejoblíbenější je temně fialová, tmavě modrá, rád si vybírá i zelenou nebo bílou. Málokdy ale sáhne po odvážnějších a extravagantnějších barvách, což je škoda. Právě tyto barvy by ho mohly hezky rozjasnit a dát okolí najevo, že Vodnáři nejsou žádné tmavé myšky. Stačilo by si koupit do šatníku i něco výraznějšího. Pro ženy postačí, když si k oblíbené šedé halence nebo triku vezmou rudě červenou kabelku a pánové zkusí sytě rudou kravatu či kapesníček.

Naopak Ryby mají v šatníku celou škálu barev, od bílé až po růžovou. Jejich barvou je ale většinou světle zelená a modrá, bílá nebo šedá. Dávají přednost světlejším odstínům. Obklopují se také indigovou barvou, díky které se cítí velmi dobře a pohodlně. Moc jim sluší i khaki, ve které vypadají velmi přirozeně. V šatníku by měla převažovat zelená, která jim dopřeje klid a vyrovnanost. Naopak  by se měli vyvarovat červené barvě, ta v nich může probouzet pocity neklidu.

Berani jsou spojeni s planetou Mars, která jim přiděluje ohnivou barvu. Ideální je proto červená v jakémkoliv odstínu, výtečně se na ně hodí i výrazná oranžová nebo žlutá. Tyto barvy jim dodají dostatek energie a síly, což ke svému vášnivému temperamentu potřebují. Červenou barvou si mohou vyzdobit byt či dům, bude jim posílat pozitivní energii a budou se díky ní cítit skvěle. Vyvarovat by se měli šedé, černé nebo béžové. Tyto barvy je podle znamení zvěrokruhu utlumí a nevynikne tak jejich přirozená krása.

Býk patří mezi zemské znamení, pro které jsou typické barvy zelená, žlutá, hnědá a šedá. Jelikož jsou to  romantici, určitě se v jejich šatníku musí objevit růžová, která se perfektně hodí hlavně k něžnému pohlaví. Ti muži, kteří chtějí zaujmout protějšek a touží po obdivu, si vybírají červené kousky oblečení, které k nim perfektně sednou. V kombinaci s černou bude každý Býk neodolatelný a přitažlivý. Býci by se určitě měli vyvarovat oranžové nebo fialové.

Blíženci se obklopují radostnou žlutou barvou, která na ně působí velmi pozitivně. Obecně lze ale říci, že pastelové barvy jsou pro ně to pravé ořechové, se kterými nikdy neudělají krok vedle. Určitě jim budou sedět i odstíny zelené nebo béžové. Jejich osobnost pak podtrhne barva fialová v kombinaci s bílou. Pokud chtějí vypadat skvěle a cítit se pohodlně, měli by se vyhnout sytým a křiklavým barvám.

Raci jakožto vodní znamení, mají v oblibě chladné, vodní a kovové odstíny širokého spektra barev. Výstřednost a extravagance jsou jim  cizí, proto je lepší když sáhnou raději po lehčích tónech. Ideální jsou pro ně odstíny modré, nejvíce k nim poté padne blankytně modrá. Tu můžou kombinovat s bílou, ale i perleťovou nebo stříbrnou. Jestli se chtějí nabít energií, je pro ně ideální vyhledávat do bytu nebo i na sebe syté barvy modré a zelené, ale i oranžovou, která jim dodá energii.

Jak je nám všem známo, Lev je králem zvířat a také králem barev. Extravagantní, syté, křiklavé barvy jsou pro něj top. Lvi volí rádi zářivou žlutou, oranžovou i karmínově červenou. Právě tyto barvy podle znamení zvěrokruhu mu umožní dát najevo svou sílu a dominanci, jelikož ho nikdo jen tak nepřehlédne. Rád se obléká i do zlaté nebo bílé. Logicky se pak pro toto znamení nehodí světlé a přírodní barvy. Díky nim toto znamení ztrácí svou oslnivost a sílu.

Pannu ovládá planeta Merkur, která je spojována s prvkem Země. Pannám svědčí proto přírodní zemské barvy jako jsou karamelová, okrová, olivově zelená nebo opálová. Dávají přednost spíše světlejším barvám, ve kterých se cítí pohodlně a sví. Pro zpestření mohou zkusit v obchodě sáhnout po temnějším odstínu modré barvy anebo fialové. Jednou za čas je potřeba, aby své zemské barvy doplnily i o něco jiného.

Vahám sedí také spíše zemité barvy. Tentokrát ale dávají přednost cihlové, hnědé a zelené. Oblíbená je kombinace šedé a bílé nebo černé. Výrazné barvy jsou pro ně naprosto tabu. V těch se necítí dobře a mají z nich špatný pocit. Pro docílení dokonalé rovnováhy mohou vyzkoušet bílou a růžovou. Právě tyto barvy podle znamení zvěrokruhu dokáží s jejich myslí i energií zázraky.

Pluto, které ovládá znamení Štíra, dodává tomuto znamení tajuplnost a záhadnost. Potřebuje se obklopovat barvami, které poukazují na hloubku jeho duše. Nejvíce se k němu hodí temně rudá, vínová, tmavě fialová nebo kaštanová. Snese na sobě ale i výraznější barvy jako je sytě rudá nebo žlutá. Na druhou stranu se Štír nebude cítit dobře ve světlých a nevýrazných odstínech jako třeba Panna nebo Váha. Zemité a přírodní barvy nejsou nic pro něho.

Střelec patří mezi dobrodružné povahy a stejně tak volí i barvy, které nosí nebo které ho obklopují doma. Nejvíce miluje tmavě modrou a švestkovou. I ohnivě červená nebo odstíny růžové jsou oblíbené a často vyhledávané barvy. Bílá a černá se v jejich šatníku objevuje zřídkakdy, pokud se pro ně však rozhodnou, dokáží je perfektně sladit. Oranžová je barva, kterou Střelci nesnáší na oblečení a v doplňcích. Stejně tak si nikdy sami od sebe nevyberou žlutou nebo béžovou.

Lidé narozeni ve znamení Kozoroha se cítí bezpečně v tmavších barvách jako je černá, hnědá, tmavě modrá nebo tmavě fialová. Ideální je ale i smaragdově zelená nebo stříbřitě šedá barva. Rádi tyto barvy různě kombinují, protože nemají rádi šeď a nudu. Občas se v jejich šatníku najde i menší prohřešek, který jim na kráse nepřidá. Vyvarovat by se měli hlavně žluté nebo oranžové, které jsou pro ně  naprosto nelichotivé.

Zpět do obchodu