Znamení zvěrokruhu

Starověcí astrologové pozorovali oblohu a zjistili, že se v průběhu roku vlivem Slunce mění energie na Zemi. Pozorovali změny v přírodě i v chování lidí. A na základě toho přisoudili dvanácti znamením určité charakterové vlastnosti, které obvykle vystihují symboly znamení. V astrologii najdeme symboly zvířat (beran, býk, rak, lev, štír, koza, ryby), osob (dvojčata, panna, nosič vody, střelec) a předmětu (váhy). Soubor charakteristik jednotlivých znamení tvoří základ výkladu horoskopu, protože je to primární vnitřní vliv, který na jedince působí. U každého se však může projevovat trochu jiným způsobem. Horoskop je komplikovaná mapa, kde je mnoho vlivů a všechny je potřeba brát v úvahu.

Vaše znamení ukazuje, ve kterém souhvězdí se nacházelo Slunce ve chvíli Vašeho zrození. Proto se také někdy říká "sluneční znamení". Na následujících řádcích si můžete přečíst charakteristiky jednotlivých znamení, včetně minerálů hodících se pro dané znamení. 

 

 

Štír (24.10. – 21.11.)

Štíři jsou pod vládou vodního živlu, na první pohled působí pasivně a nenápadně, ale skrývají v sobě dost energie. Mají silnou vůli a vřelé city. Není snadné je vyvést z míry, ale na staré křivdy nezapomínají a umí je oplatit. Mají silně vyvinutou intuici, přesný úsudek a vrozený psychologický talent.  Vyjít se Štírem občas není jednoduché. Urážky se od něj odrazí a pod komplimenty určitě neroztaje jako jarní sníh. Nepotřebuje nikoho, aby mu vykládal, jak je dobrý.

Štíři mají často velmi uhrančivý pohled. Pokud se vaše pohledy setkají, určitě uhnete jako první. Budete mít pocit, že přesně ví, na co myslíte.

Muž Štír má nezlomnou vůli, silnou osobnost a je vytrvalý. Když se pro něco rozhodne, nevzdá se toho, i kdyby měl čekat dlouho. Je sebejistý a nerad si přiznává, že někde udělal chybu.  Nemá rád nepořádek. V lásce je vášnivý a ke své partnerce přechovává hluboké city.

Žena Štír je žena s výjimečnou duší, přechovává v sobě neobvykle silné a trvalé city. Její náklonnost stejně jako její zklamání bývají vždy dlouhodobé a je obdařená intuicí a sebedůvěrou. Působí žensky a jemně, ale je to silná, sebevědomá osobnost. Není příliš průbojná, raději se drží v pozadí. Cení si upřímných, čestných lidí a dlouhodobých přátelství. Přitahují jí záhady a vše tajemné. Má rada svou nezávislost. 

Drahými kameny pro znamení Štíra jsou: achát, akvamarín, ametyst, býčí oko, beryl, Boji a Moqui kameny, čaroit, dioptas, chryzopras, jaspis, granát, hematit, křišťál s turmalínem, kunzit (růžový i zelený), magnetit, malachit, měsíční kámen, obsidián, obsidián apačské slzy, onyx, rodochrozit, rubín, spinel, topaz, turmalín červený a černý.

 

 

Střelec (23.11. – 21.12.)

Ohnivé znamení Střelce vyniká svým idealismem a upřímností. Jeho zrozenci se dívají do dálky za velkými ideály a jejich život bývá aktivní a dobrodružný. Udělají hodně pro to, aby se mohli věnovat tomu, čemu věří a co je baví. Důležitá je svoboda. Jsou upřímní a v každé situaci pravdomluvní, intriky jsou Střelcům cizí a občas je někdo může nařknout z nedostatku taktu. Touží po pravdě a poznání.

Muž Střelec je muž na svém místě, který věří svým zásadám, vyniká statečností a optimistickým přístupem k životu. Miluje svobodu, usadí se často až v pozdějším věku. Je přímý a nikdy nelže. Je činorodý a plný energie, kterou zaměřuje na věci, jimž doopravdy věří. Má technický talent a je nezlomný optimista. Jeho upřímnost si mohou lidé vykládat jako nedostatek taktu. Potřebuje svobodu a může mít i trochu strach ze závazků. Má dobrodružnou a zároveň hravou povahu, proto rád cestuje, baví ho hry, technika a sporty. Má hezký vztah k přírodě. Lži a pomluvy nemají v jeho světě místo a drží se od nich stranou. Pokud má na výběr, vyhýbá se práci, která ho nebaví.

Žena Střelec je činorodá a veselá idealistka. Má ráda otevřené vztahy mezi lidmi, je tolerantní a plná pochopení. Je sportovně založená a mívá hodně přátel mezi muži. Je otevřená, pravdomluvná a na svět se dívá bez předsudků. Vidí věci takové, jaké jsou, a má velkou schopnost empatie. Lidem kolem sebe pomáhá, ačkoliv tuší, že si tím komplikuje život. Přesto se nemůže přinutit, aby víc myslela na sebe. Nevynechá žádnou aktivitu a je dobrodružná. Ráda proto sportuje, baví ji cestování a nepohrdne ani povedeným večírkem. Pokud se třeba v práci setká s intrikami a nespravedlností, znechutí ji to. Stejně tak nemá ráda ani falešná přátelství. Je nezávislá a partnerovi se jen tak nepodřídí. Má však velké porozumění a láska jde u ní ruku v ruce s přátelstvím.

Drahými kameny pro znamení Střelce jsou: achát modrý, ametyst, avanturín (zelený), azurit, čaroit, dioptas, dumortierit, granát, chalcedon, chryzokol, chryzopras, iolit, labradorit, lapis lazuli, malachit, obsidián, opál, rubín, safír, sodalit, sugilit, tanzanit, topaz, turmalín, tyrkys, záhněda, zoisit. 

 

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Pro Kozorohy je typická ambiciózní a cílevědomá povaha. Toto znamení je pod vládou živlu Země, úspěch je pro jeho zrozence velmi důležitý. Touží po uznání. Myslí dlouhodobě a dokážou se pro své cíle ledasčeho příjemného zříct. Jsou spolehliví a odpovědní. Svou povahou jsou introverti a hloubky jejich duše zná jen pár blízkých přátel, před ostatními skrývají své zranitelné nitro pod pevnou slupkou.

Muž Kozoroh bývá ve společnosti trochu plachý a většinou se drží spíš v pozadí, ale na druhou stranu je rád, když může své okolí pobavit. Za svými názory si dokáže stát a nemění je.

Je to běžec na dlouhé tratě, který ví, co chce. Vyniká spolehlivostí a záleží mu na tom, aby s ním byli lidé spokojeni. Své skutečné pocity a trápení ukrývá pod tlustou slupkou a málokdo ho doopravdy zná takového, jaký je v hloubce duše. Stabilita je pro něj velmi důležitá a zakládá si na svých zažitých zvycích. Umí ocenit hezké věci, umění a literaturu. Agresivita a násilí nejsou jeho šálek kávy, ve hrách a sportech se taky příliš nevyžívá. Nerad se zříká své důstojnosti. Je tím pravým mužem pro dlouhodobý láskyplný vztah a jako partner je opravdu spolehlivý, i když může být trochu chladný.

Žena Kozoroh je klidná a vyrovnaná povaha, která se snaží lidem ve svém okolí vyhovět. Než něco udělá, pořádně si to promyslí. Působí vážným a důstojným dojmem a má smysl pro povinnost. Její čestnost a odpovědnost jsou k pohledání. Na slovo, které vám dá, se můžete spolehnout a svému okolí je oporou. O svých opravdových touhách a snech příliš nemluví a trvá jí poměrně dlouho, než v sobě najde odvahu je i uskutečnit. Má smysl pro inteligentní humor a líbí se jí umění, které nepostrádá vtip. Cení si také tradic a ráda se k nim vrací. Když ji budete do něčeho tlačit, zaručeně si o vás pomyslí své a stáhne se. Nemá ráda ani hádky a vadí jí agresivita. K tělu si jen tak někoho nepustí, a pokud si chcete získat její srdce, bude to chtít čas. Její láska však vydrží dlouho!

Drahými kameny pro znamení Kozoroha jsou: achát, ametyst, aragonit, azurit, fluorit, gagát, granát, hematit, chalcedon, chryzopras, jantar, jaspis, karneol, křišťál, labradorit, lapis lazuli, malachit, měsíční kámen, obsidián, olivín, onyx, rubín, ryolit, safír, turmalín (černý), tyrkys, záhněda. 

 

Vodnář ( 21.1. – 20.2.)

Vodnáře jen tak snadno nepřehlédnete, rádi plavou proti proudu a mívají velmi originální myšlenky a neobvyklý životní styl. Největšími hodnotami pro tyto zvláštní osobnosti je svoboda a přátelství a jejich myšlení je o krok napřed oproti své době. Pro své idealistické názory se často potýkají s nepochopením. Vodnáři jsou pod vládou živlu vzduchu, jenž jim dává bystré myšlení a touhu šířit poznání.

Muž Vodnář je idealista, který vás nikdy nepřestane překvapovat svými originálními nápady. Za to, čemu věří, bude bojovat. Jeho myšlenky létají od jedné věci ke druhé rychlostí světla. Vyniká inteligencí, představivostí a spontánností. Má skvělé nápady a dostatek odvahy zkoušet dělat věci jinak a lépe. O svých plánech hodně mluví, ale k jejich uskutečnění se často nedostane. Má jich totiž víc, než lze za život stihnout! Miluje svobodu a nezávislost. Zakládá si na upřímných vztazích mezi přáteli. Má vztah k technice, ale také k přírodě. Nesnáší pokrytectví a proti srsti mu je také byrokracie, jednotvárná práce a lidé, kteří umí myslet jenom na peníze. V lásce vás bude neustále překvapovat něčím novým, a pokud vás někam pozve, můžete se těšit na neopakovatelné zážitky!

Žena Vodnář je silná a nezávislá osobnost, která přesto dokáže působit velmi žensky a šarmantně. Nedokáže žít bez svobody a má široký okruh nejrůznějších, často velmi neobvyklých zájmů. Je upřímná, inteligentní, tolerantní a její myšlení není zatíženo předsudky. Můžete si s ní povídat snad o čemkoliv! Je trochu nestálá. I když se umí pro věci nadchnout opravdu hluboce a z celého srdce, ne vždy to má dlouhého trvání. Ráda se nechá okouzlit čímkoliv novým a netradičním, a to ve všech oblastech života. Baví ji překvapovat své okolí. Vadí jí jakákoliv omezení a předsudky ve společnosti. Ráda jde proti proudu a vytáčí ji, když to někdo nechce tolerovat. Je nevyčerpatelnou studnicí nápadů a nudit se s ní určitě nebudete! A to navzdory tomu, že bude zpočátku trochu chladná.

Drahými kameny pro znamení Vodnáře jsou: akvamarín, amazonit, ametyst, Boji a Moqui kameny, celestin, čaroit, fluorit, fosilie, gagát, granát, chalcedon, chryzokol, chryzopras, jantar, jaspis, labradorit, lapis lazuli, křišťál, měsíční kámen, obsidián, opál, safír, sodalit, sugilit, topaz (modrý), tyrkys.

 

Ryby (21.2. – 20.3.)

Lidé narozeni pod vládou vodní ho znamení Ryb jsou jemné a klidné povahy a duchovního založení. Nadevše si cení harmonii a mají mimořádně silně vyvinutou intuici. Často vidí věci, které zůstávají jejich okolí skryté. Ryby jsou citlivé a vnímavé bytosti, které rády pomáhají ostatním. Ve společnosti jsou přizpůsobivé a drží se raději v pozadí. Vlastní názor jim nechybí, ale nechávají si ho pro sebe.

Muž Ryby na první pohled působí spíš pasivním dojmem, ale umí využít vhodné příležitosti, aby projevil své schopnosti a zajistil si úspěch. Má citlivou duši, ale přitom je velmi ambiciózní. Věří ve vyšší morální principy, k ostatním se snaží být ohleduplný a pozorný. Pokud po něčem touží, je velmi cílevědomý. Ve své snaze dosáhnout vznešených cílů se občas pozapomene řídit vlastními ideály a sám neudělá, co čeká od ostatních. Oceňuje materiální pohodlí a klidné domácí a rodinné zázemí. Velmi ho přitahuje umění, literatura a duchovní nauky. Lidé, kteří si nestojí za svými zásadami, u něj nemají šanci. Vadí mu také nečestnost a někdy může být trochu žárlivý. Když se zamiluje, bude velmi pozorný a své vyvolené snese modré z nebe. Je romantický, ale také citlivý a zranitelný.

Žena Ryby působí jemně a velmi žensky, ale první dojem trochu klame. Je to totiž silná osobnost, která ví, co chce! Ráda se obětuje pro druhé, ale jen dokud jí nepřeteče pohár trpělivosti! Vyniká citlivostí a empatií. Umí se přizpůsobit okolí, a přitom zůstat svá. Má zvláštní vyzařování, je velmi přitažlivá. Její mírná a nekonfliktní povaha spolu s přizpůsobivostí jí někdy mohou přinést potíže s prosazováním vlastních názorů. Oceňuje upřímné vztahy a klidné prostředí kolem sebe. Energií ji nabíjí příjemné a hezké bydlení a harmonická rodina. Z duše nemá ráda hádky a hlučné výměny názorů. Její soucitná povaha se nepřenese ani přes násilí a ubližování slabším. Vyzařuje z ní ženskost a svou tajemností okouzlí hodně mužů. Souznění duší je však pro ni důležitější než fyzická láska!

Drahými kameny pro znamení Ryb jsou: achát krajkový, akvamarín, ametyst, beryl, fluorit, heliotrop, chryzopras, jadeit, jaspis, kalcit, kunzit, labradorit, lapis lazuli, měsíční kámen, nefrit, opál, olivín, rubín, safír, sluneční kámen, smithsonit, sugilit, turmalín, tyrkys.

 

 

Beran (21.3. – 20.4.)

Beranům vládne živel ohně a lidé narození v tomto znamení proto překypují životní energií. Jsou průbojní a ambiciózní, když se pro něco nadchnou. Chtěli by mít všechno hned a umí si prosadit to, po čem touží. V životě to mohou díky těmto vlastnostem dotáhnout hodně daleko, ale jako daň za to se často zapletou do sporů a hádek. Provází je až dětská radost ze života, jsou spontánní a bezstarostní.

Muž Beran je idealista, rebel a bojovník. Pro to, čemu věří, je schopen udělat cokoliv. Je energický, plný inspirací a dobrých nápadů. Má touhu a motivaci se prosadit. Za to, po čem touží, umí bojovat. Je plný životní energie, tvořivosti a inspirace. Nechybí mu odvaha a pracovní ambice. Nerad dělá kompromisy a to někdy vede ke zbytečným konfliktům. Má sklon myslet víc na sebe než na to, co chtějí ostatní. Ke spokojenému životu potřebuje dostatek svobody a volnosti. Touží po uznání, komplimenty na jeho adresu ho vždy potěší. Omezení všeho druhu jsou mu proti srsti a vzdát se pro něj znamená porážku. Nerad se přizpůsobuje, pokud opravdu nemusí. Je to skutečný romantik a sní o opravdové lásce. Někdy se mu však nedopatřením povede přehlédnout přání své partnerky.

Žena Beran je silná a energická. Říká to, co si opravdu myslí. Stojí si za svými ideály a má potřebu prosadit se. Je nezávislá, ale přesto potřebuje lásku a pozornost. Je upřímná, otevřená, přátelská. Ví, co chce, a umí si za tím jít. Je tolerantní a její myšlení není zatíženo předsudky. Má potíže přizpůsobit se něčemu, co se jí nelíbí, a předstírat, že je všechno v pořádku, což jí občas přináší těžkosti. Žena narozená v Beranu mívá velmi hezký vztah ke zvířatům. U svých přátel oceňuje upřímnost a ráda slyší komplimenty. Netolerance a neoprávněná nebo příliš osobní kritika ji dokáže rozzlobit. Nerada se přetvaruje, a vlastně to ani neumí. Ke svému partnerovi přechovává obdiv. Tato silná osobnost touží po blízkosti člověka, který by pro ni udělal cokoliv.

Drahé kameny pro znamení Berana jsou: achát, akvamarín, ametyst, avanturín, citrín, diamant, fluorit, granát, heliotrop, hematit, chalcedon, jadeit, jaspis, karneol, kunzit, magnetit, rodochrozit, rodonit, rubín, safír, topaz.

 

Býk (21.4. – 21.5.)

Býci jsou ovlivňováni živlem země a to jim dává smysl pro praktické a materiální záležitosti. Mají klidnou a vyrovnanou povahu a hlavním smyslem jejich života bývá práce. Když se nadchnou pro nějakou myšlenku, rádi budou tvrdě a neúnavně pracovat na jejím uskutečnění. K životu se staví velmi zodpovědně. Hodně důležité je pro ně hmotné zázemí, rádi se obklopují hezkými věcmi a dokážou ocenit luxus.

Muž Býk je spolehlivý a pracovitý. Je to spíš domácký typ s klidnou a praktickou povahou a dobrým srdcem. Stojí nohama pevně na zemi a k životu přistupuje realisticky. Býk je pracant k pohledání a ke svým úkolům se staví s velkou odpovědností. Kromě toho má skvělé organizační schopnosti. Obvykle upřednostňuje práci na úkor volného času. Má sklony k workoholismu a málokdy si dopřeje odpočinek a zábavu. Velmi důležitá je pro něj domácí pohoda a dokáže ocenit materiální požitky, jako jsou luxusní věci nebo dobré jídlo. Přehnané projevy emocí ho trochu vyvádějí z míry, preferuje klid a ve svém okolí nerad vidí zbytečné spory a hádky. V lásce je stálý. Bouřlivé emoce od něj moc nečekejte, zato vás bude zahrnovat luxusními dárečky a zvát na dobré večeře.

Žena Býk je opravdová dáma! Působí velmi žensky a důstojně, má smysl pro řád, tradice a povinnost. Zakládá si na svém soukromí, oceňuje smyslové požitky, obdivuje krásu a umění. Je spolehlivá a záleží jí na spokojenosti lidí kolem sebe. Její emoce jsou vyrovnané a stabilní. Má smysl pro pořádek. Otevřeným konfliktům se obloukem vyhýbá a nerada se pouští do riskantních záležitostí, ačkoliv by z toho mohla mít zisk. Velmi oceňuje domácí klid, luxus a pohodlí. Ráda se obklopuje hezkými a kvalitními věcmi a má smysl pro vybrané jídlo. Nelíbí se jí laciné cetky a nevkusné věci. Lidé, kterým chybí odpovědnost a spolehlivost, ji umí pěkně vyvést z míry. Je smyslově založená a ocení fyzické požitky všeho druhu. Má svoji důstojnost a od partnera čeká pozornost a stabilitu.

Drahé kameny pro znamení Býka jsou: achát, akvamarín, avanturín, azurit, beryl, citrín, epidot, chalcedon, chiastolit, chryzokol, korál, kunzit, malachit, růženín, safír, sardonyx, smaragd, topaz, turmalín, tygří oko.

 

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Blíženci jsou lidé vnímavé a přizpůsobivé povahy a intelektuálního založení. Tito idealisté si libují ve filosofii a baví je zkoumat názory jiných lidí. Mohou se pochlubit širokým okruhem zájmů a žijí činorodým a aktivním životem. Jejich myšlenky a pocity se pohybují závratnou rychlostí a mají vynikající komunikační schopnosti. Jsou to lidé živlu vzduchu a ukrývají se v nich dvě různé osobnosti.

Muž Blíženec je výrazná a nepřehlédnutelná osobnost. Ve společnosti stojí v centru pozornosti, je velmi výřečný a pronikavě inteligentní. Upoutá vás svojí proměnlivostí. Vyniká inteligencí a komunikativností, má velký rozhled, vidí souvislosti a má schopnost porozumět složitým problémům. Má hodně zájmů a možná proto je pro něj těžké vydržet dlouho na jednom místě. Jeho život je plný neplánovaných změn. S nadšením diskutuje a při řešení hlubokých filosofických otázek bude ve svém živlu! Rád se baví a poznává nové lidi. U lidí mu vadí předsudky, vytáčí ho neupřímnost a nedostatek tolerance. Nemá rád nudu a stereotyp v životě ani v práci. Je to pozorný a romantický idealista. Je otevřený, nezvykne žárlit a neodmítne ani méně obvyklé formy milostného vztahu.

Žena Blíženec v sobě ukrývá několik osobností, jednu zajímavější než druhou. Je kreativní, přátelská, otevřená a veselá, má pestrou paletu koníčků a široký okruh přátel. Je velmi činorodá a společenská, zvládá se věnovat spoustě různorodých věcí najednou. Má skvělé komunikační schopnosti. Její city a myšlenky se pohybují tak rychle a nepředvídatelně, že pro ostatní není snadné ji pochopit a držet s ní krok. Ráda se baví a chodí mezi lidi. Kdykoliv má čas, rozšiřuje si obzory četbou a učí se nové věci. Má smysl pro umění. Stereotyp jí nesedí a rozhodně se nespokojí s rolí ženy v domácnosti. Nemá ráda zbytečná omezení, předsudky a konvence. V lásce může být trochu nestálá, ale když se jí povede najít správného muže, který zvládne její tempo, bude mu oddaná.

Drahými kameny pro znamení Blíženců jsou: achát, akvamarín, ametyst, avanturín, apofylit, citrín, chalcedon, chryzoberyl, chryzokol, chryzopras, jantar, kalcit, karneol, křišťál s turmalínem, obsidián, růženín, safír, sardonyx, serpentin, sagenit, topaz, turmalín (zelený), tygří oko, tyrkys, vltavín (moldavit). 

 

 

Rak (22.6. – 22.7.)

Vodní živel propůjčuje Rakům velkou citlivost a vnímavost. Jsou to emocionálně založení lidé, ale rozhodně jim nechybí jak logické uvažování, tak analytické schopnosti. Díky své empatii se vždy snaží pomáhat slabším, ale přesto je potěší, když se jim povede získat si respekt za svůj vlastní názor. Mají velmi vyvinutý cit pro mezilidské vztahy. V životě si zakládají na rodině, domovu a tradicích.

Muž Rak je citlivý a empatický a zakládá si na tom, co mu říkají pocity. Láska pro něj znamená hodně. Obvykle vyznává tradiční hodnoty, je domácky založený a má smysl pro rodinný život. Jeho emocionální založení z něj dělá vynikajícího a chápavého společníka. Když si někoho oblíbí, udělá pro něj cokoliv. Změnám a dobrodružství není příliš nakloněný a má spíš konzervativní povahu. Někdy mu proto mohou uniknout příležitosti. Ke spokojenosti a štěstí potřebuje především milovanou osobu. Vyžívá se v dobrém jídle a miluje umění, kulturu a hudbu. Rozhořčuje ho nespravedlnost a nemůže se dívat na to, když někdo ubližuje slabším. Umí šetřit a nerad zbytečně utrácí. Lásku potřebuje jako sůl, pro partnerku skládá básně a snesl by jí modré z nebe. Fyzická blízkost pro něj znamená hodně.

Žena Rak je mimořádně emocionálně založená bytost. Je okouzlující a nesmírně ženská. Láska a rodina jsou v jejím životě na prvním místě. Při rozhodování se řídí intuicí. Má mateřské sklony a o lidi, které má ráda, pečuje s velkou obětavostí. Je chápavá a empatická. Bývá vynikající matkou. Její emoce jsou intenzivní, ale proměnlivé a není snadné jim porozumět. Někdy může mít potíže s nedostatkem sebedůvěry. Jejím snem je klidný domov a šťastná rodina. Má velký smysl pro umění a líbí se jí staré věci, které dýchají historií. Těžce nese neoprávněnou kritiku na svoji adresu. Nerada řeší věci jenom rozumem a nerozumí si citově chladnějšími lidmi. Umí milovat velmi intenzivně a hluboce, je něžná a citlivá. Partner pro ni znamená hodně a často se na něj velmi upoutá.

Drahými kameny pro znamení Raka jsou: achát mechový, achát stromečkový, avanturín, beryl, granát, chalcedon, chryzopras, jadeit, jantar, jaspis (zelený), kalcit, karneol, křišťál, měsíční kámen, opál, perla, rodochrozit, rodonit, rubín, safír, sardonyx, smaragd, turmalín (růžový), tygří oko, tyrkys.

 

 

Lev (23.7. – 22.8.)

Zrozenci ve znamení Lva jsou rodilými vůdci, kteří jsou předurčeni k pozicím, kde mohou uplatnit svoji přirozenou autoritu. Jsou to charismatické osobnosti stvořené k tomu, aby stály v centru pozornosti, a to v tom nejlepším slova smyslu. V kariéře jim velmi pomáhá organizační a diplomatický talent. Rádi se chlubí svými úspěchy a kritiku nenesou právě nejlépe. Jsou to však velmi dobrosrdeční lidé.

Muž Lev je rozený vladař a ve společnosti hned upoutá něčí pozornost. Nesmíří se s tím, aby hrál druhé housle. Rád stojí v popředí a usměrňuje ostatní. Umí perfektně vycházet s lidmi. Má všestranně silnou osobnost a je rodilým vůdčím typem. Disponuje organizačními schopnostmi a přirozenou autoritou. Díky svému vrozenému talentu je zvyklý stát v centru pozornosti. Může být proto citlivý na kritiku a potřebuje obdiv. Ze všeho nejvíc miluje komplimenty a uznání. Potrpí si také na kvalitní věci a luxus. Má vztah ke sportu a rád soutěží. Nikdy se nesmíří s porážkou a podceňováním. Z míry ho dokáže vyvést jedině konkurence, pokud mu začne šlapat na paty. Ve vztahu je dominantní a vyhovuje mu partnerka, která se nechá vést. Pokud se mu oddá, najde u něj jistotu a stabilitu.

Žena Lev je temperamentní a energická žena, jíž nechybí sebedůvěra. Je to průbojná a vyrovnaná bytost, která vždy ví, co chce. Přitom však působí neskutečně žensky a velmi přitažlivě. Je sebevědomá, má příjemné vystupování a velký talent jednat s lidmi. Je to silná osobnost, je nezávislá a spolehlivá. Někdy přecení své schopnosti a nabere si toho na sebe příliš. Se svou šikovností to však obvykle nakonec stejně zvládne. Baví ji sport a pohyb, ale pečlivě dbá taky o svoji krásu a zajímá se o módu. Oceňuje hezké věci a dobrou společnost. Nemá v oblibě slabochy a lidi, co neumějí dodržet své slovo. Nerada prohrává a vadí jí, když ji něco zbytečně omezuje. Má v sobě něco z lovkyně a muže si dokáže snadno omotat kolem prstu. Je okouzlující, originální a má velkou fantazii.

Drahými kameny pro znamení Lva jsou: achát, beryl zlatý, Boji a Moqui kameny, citrín, fluorit, granát, chryzokol, jantar, karneol, křišťál, kunzit, larimar, obsidián (červený), olivín, onyx, rodochrozit, rubín, rutil, sluneční kámen, smaragd, topaz (zejména zlatý), turmalín (růžový a zelený), tygří oko, tyrkys.

 

Panna (23.8.- 22.9.)

Lidé narozeni v zemském znamení Panny jsou obdařeni pečlivostí, logickým myšlením a trpělivostí. Jsou pracovití a mají velký smysl pro detail. Jsou to spíš realisté než snílci, stojí nohama pevně na zemi. Mají sklon k perfekcionismu a k věcem se staví kriticky. Často je najdeme v pečovatelských pozicích, rádi pomáhají ostatním a velmi důležité pro ně bývá zdraví, čistota a pořádek ve všem, co dělají.

Muž Panna je člověk na úrovni, na kterého se můžete spolehnout. Je vzdělaný, má přehled, je pracovitý a velmi pečlivý. Nepatří mezi snílky a v tom, čemu se věnuje, se snaží být nejlepší. Ve všem, co dělá, má rád systém a pořádek, díky čemuž je jeho práce perfektní a ve svém oboru bývá opravdovým expertem. Když má nějaký problém, drží ho v sobě a není pro něj snadné mluvit o tom, co ho trápí. Své pocity projevuje opatrně. Vyhovuje mu pořádek ve všech oblastech života, jak v práci, tak i v soukromí. Zakládá si na vědomostech a na vzdělání. Představa, že by měl spolupracovat s někým, kdo neumí udržet ve věcech systém a není profesionál, mu nahání husí kůži. Je spolehlivý, na milostném vztahu si velmi zakládá a umí být opravdu pozorný. S vyznáním lásky ovšem může mít potíže.

Žena Panna je pevně ukotvená v realitě, ale v srdci má sny, kterým věří a jde za nimi. Je to dáma, která vždy působí důstojně a své emoce si nechává pro sebe. Je to praktická žena, která stojí nohama pevně na zemi. Na všem, co dělá, si dává velmi záležet a je na ni spolehnutí. Nejraději by měla všechno perfektní a někdy je přehnaně kritická. Nejen vůči svému okolí, ale především sama k sobě. Má dobrý vkus a oceňuje hezky sladěné věci – ať už v oblečení, nebo v bytě. Potrpí si na kvalitní potraviny a čistotu. Chaos není pro ni. Nemá ráda nepořádek a zmatek, dokáže ji naštvat lehkovážnost i neúmyslné zanedbání důležitých věcí. Věří v čistou, skutečnou a dlouhodobou lásku, ale nesmíte na ni spěchat. Je vyrovnaná a svému partnerovi bude oporou.

Drahými kameny pro znamení Panny jsou: achát (zejména mechový), ametyst, avanturín, amazonit, beryl, citrín, čaroit, dioptas, granát, heliotrop, chryzokol, jantar, jaspis, karneol, lapis lazuli, měsíční kámen, olivín, opál, rubín, safír (modrý), sardonyx, sodalit, sugilit, tygří oko.

 

 

Váhy (23.9. - 23.10.)

Váhy jsou intelektuálně založení lidé jemné povahy a ovládá je znamení vzduchu. V životě usilují o harmonii a soulad a mají buňky pro umění, často bývají sami velmi tvořiví. Mají smysl pro férovou hru. V každé své činnosti usilují o klid a rovnováhu, spěchu a stresu se vyhýbají. Z toho pramení jejich příslovečná nerozhodnost. Často si nemohou vybrat mezi protichůdnými názory a hledají kompromisy.

Muž Váhy je čestný, milý a dobrosrdečný, má klidnou povahu a nechybí mu smysl pro humor ani umělecká tvořivost. Hodně přemýšlí, ale místo toho, aby filozofoval, raději pozoruje své okolí. Má smysl pro spravedlnost a férovou hru. Umí urovnávat konflikty. Než něco udělá, pečlivě zváží všechna pro a proti. Nerad se rozhoduje, radši přenechává iniciativu ostatním a sám se přizpůsobí. Někdy může mít sklon k pasivitě a lenosti. Umění, dobrá hudba nebo poezie ho vždy umí potěšit, hlavně pokud jim nechybí vtip. Miluje svobodu a má vztah k přírodě. Hrubé chování a drsná slova nepatří mezi věci, které by uměla tato čistá duše jen tak přehlédnout. Násilí ho rozhořčuje. Je věrným, spolehlivým a vášnivým partnerem, který bude na ženu po svém boku vždy hodný. Potřebuje však volně dýchat.

Žena Váhy je jemná a přívětivá bytost, která v sobě spojuje inteligenci a bystrý postřeh s citlivostí a vnímavostí. Má smysl pro dobro, je přizpůsobivá, tolerantní a má smysl pro humor. Na problémy se umí podívat z různých úhlů pohledu a má vynikající analytické schopnosti. Je to rozená týmová hráčka. Snaží se vyhovět lidem kolem sebe natolik, že někdy u toho trochu pozapomene na to, co vlastně původně chtěla ona sama. Oceňuje klidné prostředí a otevřené vztahy mezi lidmi. Má ráda hudbu a umění a tíhne ji to k přírodě a všemu živému. Agresivita a násilí ji odpuzují, a pokud to jde, vyhýbá se jim. Stejně tak nemá ráda nespravedlnost a zbytečná omezení. Je milá, něžná a chápající. Svého partnera se snaží v ničem neomezovat, pozorně mu naslouchá a chce, aby byl šťastný.

Drahými kameny pro znamení Vah jsou: achát, akvamarín, ametrín, ametyst, apofylit, avanturín, heliotrop, chiastolit, chryzokol, chryzopras, jadeit, jantar, jaspis, kunzit, lapis lazuli, měsíční kámen, nefrit, obsidián mahagonový, olivín, opál, prehnit, růženín, safír, sluneční kámen, topaz, turmalín (růžový), tyrkys.

Zpět do obchodu