Minerální kameny podporující lásku

Kameny podporující lásku

 

Blíží se svátek sv. Valentýna a tak jsem připravila nový článek, tentokrát o minerálních kamenech jež nám pomohou otevřít své srdce a přijmout lásku ve všech jejích podobách. Láska je ten nejkrásnější pocit na světě, ať už ji cítíme ke svým rodičům, dětem, partnerovi nebo k sobě samému. Láska je štěstí, je to dávka energie, která především v poslední době je potřeba víc než sůl. A které kameny nám onu lásku a štěstí podporují? Jsou to achát, akvamarín, ametyst, azurit, čaroit, granát, chryzoberyl, chryzokol, jadeit, jaspis, korál, kunzit, laspis lazuli, lazurit, malachit, magnezit, měsíční kámen, pyrit, prehnit, rubín, rubelit, rodonit, růženín, smaragd, topaz a turmalín.

Pojďme se na nějaké podívat blíž.

Achát je kamenem odvahy, síly, léčení, dlouhověkosti, lásky a ochrany. Dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání, posiluje soustředění a praktická rozhodnutí, dodává odvahu a upřímnost sám k sobě. Pomáhá překonávat negativní pocity, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku a pomáhá přetvářet negativní energii.

Akvamarín díky své uklidňující barvě tiší zjitřené emoce, zklidňuje mysl a tlumí stres. Pomáhá udržet nervy na uzdě a chladnou hlavu za všech okolností. Posiluje imunitní systém a harmonizuje krční čakru. Probouzí optimismus a podporuje kreativní myšlení. Posiluje auru. Léčí uši, nos, krk, reguluje činnosti štítné žlázy, také upravuje zrakové vady. Zmírňuje návaly paniky, fóbie. Jeho hlavním přínosem je, že nám pomáhá povznést se nad to, jak o nás smýšlejí druzí, a přestat o sobě pochybovat.

Čaroit zlepšuje intuici, pomáhá při relaxaci a prohlubuje meditaci. Posiluje inspiraci, tvořivost a duchovní růst. Posiluje vnímavost a schopnost vidět dopředu, jít si za svým a využít maximálně svůj potenciál. Dodává odvahu a vnitřní sílu. Má čisticí schopnosti, přináší klid, utišuje nervy, pomáhá vyřešit citové problémy a zahnat podvědomé obavy.

Kunzit vyzařuje klid a harmonii. Má ještě jednu kouzelnou schopnost: dokáže nás vrátit zpátky do dětství a vyléčit prožitá traumata nebo nahradit to, co nám bylo odepřeno. Zklidňuje emoce, působí proti stresu a posiluje parasympatické nervstvo. Pomáhá zvládat situace, kdy jsme vystaveni psychickému tlaku, proto se doporučuje nosit jej při sobě. Pomáhá řešit citové problémy. Má relaxační účinky, mírní bolesti kloubů a posiluje imunitu. Láska, porozumění, pokora, schopnost být oporou – to jsou dary, které nám dává kunzit díky své laskavé energii.

Měsíční kámen dostal svůj název díky tajemné hře světla uvnitř kamene, který září jako měsíc na noční hladině jezera či řeky. Tomuto lesku se odborně mezi mineralogy říká „adularescence“, a tento optický jev vzniká tak, že paprsky světla se lámou a odráží ve vrstvách uvnitř kamene. Měsíční kámen rozvíjí intuici a schopnost vcítit se. Umí pohladit po duši, má uklidňující vliv a napomáhá rozjímání. Pomáhá nerušeně spát, zmírňuje problémy s trávením a působí blahodárně na lymfatický systém. Zmírňuje menstruační křeče a odstraňuje další ženské potíže.

Růženín vyzařuje jemnou energii, která uklidňuje emoce a nastoluje dokonalou duševní rovnováhu. Jemně čistí a opravuje zakořeněné negativní postoje vůči sobě samému, nedostatečnou sebeúctu a podlomené sebevědomí. Je nositelem naděje. Posiluje srdeční činnost a pomáhá regenerovat pokožku.

Turmalín v sobě skrývá vyrovnanost, harmonii a radost. Díky své jedinečné barevné kombinaci působí blahodárně na srdeční čakru. Pomáhá hojit raněné city a stará traumata. Uklidňuje nervy a zahání stres. Pomáhá účinně řešit krizové situace v partnerských nebo přátelských vztazích. Také je dobrým pomocníkem a rádcem, stojíme-li před vážným rozhodnutím: k takovým rozhodnutím je potřeba přistoupit s klidem a rozvahou. 

Náramky z vybraných minerálních kamenů naleznete v naší nabídce, tak ať Vám udělají radost, vyvolají pocit štěstí a lásky. :-) 

Zpět do obchodu